Tigro akis

tigras11

Sekmadienis… Metas, kai vėlyvi pusryčiai yra ne prabanga, bet butinybė! Valio vėlyviems pusryčiams! Kartais sekmadienio laukiu tik dėl jų!

Sekmadieniais norisi save palepinti, pagaminti kažką naujo. O tam tikrai nereikia eiti 5 kavinę, lengvai pasigaminsite ir patys.

Šią “Tigro akį” man gamindavo mama. Žinoma, jos variantas buvo kur kas paprastesnis, tiesiog duona, kiaušinis ir prieskoniai. Viskas užkepta, svarbu – skystas trynys. Ir tai buvo – nuostabiausi pusryčiai. Aš šį receptą kiek patobulinau. Padariau sotesnį, prabangesnį, kuriame yra ne tik mėsytė, bet ir daržovės!

Tokius pusryčius galėčiau valgyti kiekvieną rytą, o mano draugas tikrai taip pat. Dažnai išgirstu, jog tau metas VĖL pagaminti “Tigro akį”.

Keli patarimai. Dėkite tokią mėsą, kokią mėgstate. Čia tikrai tinka šoninė, tačiau jei jos neturite arba nenorite – ne bėda – tiesiog nedėkite. Taip pat su sūriu. Aš naudoju ne visada, tik tuomet, kai turiu to vadinamojo lydyto riekelėmis. Naudokite duoną, kurią mėgstate. Aš jaučiu silpnybę pilno grūdo duonai, be to, ji puikiai paskrunda.

Špinatai čia tinka. Labai! Ilgai ieškojau, ko čia įdėti, nes visko daug, o plotas ribotas, o štai špinatai žali, ploni ir švelniai praturtina savo subtiliu skoniu.

Svarbiausia šiame recepte, iškepti šį sumuštinį taip, jog kiaušinis neišbėgtų. Verskite su dviem mentelėmis arba pasinadojus mentele ir šakute, jog abi duonos riekelės neišsiskirtų.

Ingredientai (dviem “Tigro akims”)

4 riekelės kvadratinės duonos

saujelė mėgstamos mėsos (dešros)

2 kiaušiniai

žiupsnelis druskos ir pipurų

2 riekelės sūrio

saujelė šviežių špinatų

2 riekelės pomidoro

šiek tiek aliejaus

Paruošimas

  1. Įkaitintoje keptuvėjė su šiek tiek aliejaus kelias minutes pakepkite mėsą.tigras2
  2. Išimkite ją į lėkštutę. Duonoje išpjaukite keturkampius.tigras1
  3. Į tą pačią keptuvę, įpilus dar truputį aliejaus, dėkite duoną (po dvi riekeles vieną ant kitos), į vidų dekite po pusę iškeptos mėsytės. Atsargiai, jog neištrykštų trynys, įmuškite po kiaušinį. Pabarstykite druska ir pipirais. Kepame ant vidutinės ugnies (aš indukcinėje ant 4).tigras4
  4. Dėkite nuplautus špinatus, apklokite atsargiai kiaušinius taip, jog jų nebesimatytų.tigras5
  5. Ant viršaus klojame sūrį, dedame griežinėlį pomidoro. Pomidorą pabarstome druskyte ir pipirais.tigras7
  6. Po minutės (maždaug) atsargiai su dviem mentelėmis ar mentele ir šakute apverčiame šį sumuštinį ir kepame dar apie minutę ar pus antros, kol matysime,jog sūris jau lydosi.tigras9
  7. Ištraukiame ir valgome su likusia duona bei špinatais. Skanaus.tigras13

    Ragaujame ir mėgaujamės!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s