Imbiero ir citrinos arbata

DSC_0301

Siaučiant gripui, kai visi aplink čiaudo ir matuojasi temperatūrą, peršalimas neaplenkė ir manęs. Visi žinome, jog nusilpus imunitetui, ypač ligos metu, reikia gerti daug skysčių. Ypač šiltų skysčių, kaip aviečių, čiobrelių arbata ir žinoma… Imbieras su citrina! Viską pagardiname medumi ir turime nuostabųjį trejetą, kuris ne tik gydo, bet kartu stiprina imunitetą.

Ši arbata skani, kvapni, sušildanti kūną. Juk imbieras turi labai daug vitaminų: C, B1, B2, A. Jame gausu magnio, fosforo, kalcio, taip pat geležies, kalio, natrio ir cinko. Taip pat žinoma, jog imbieras padeda nuo kosulio, peršalimo, mažina galvos skausmą, padeda susigrąžinti apetitą. O apie citrinos ir medaus naudą jau net rašyti nebereikia. Tai žinojo mūsų senoliai, vaikystėje sakė mamos, žinome ir mes.

Jei mėgstate spanguoles, bruknes, galite drąsiai dėti į arbatą, papildomas vitaminas C tikrai nepakenks. Galima paskaninti arbatą moliūgu, tuomet reikėtų jį iškepti orkaitėje ir su visais ingridientais sumalti iki vientisos masės. Pasirinkite jums labiausiai patinkantį variantą.

Taigi, gydykimės kartu skaniai, o jei nesergate, pasinaudokite proga ir atsigerkite gardžios arbatos tiesiog profilaktiškai.

Kokie Jūsų sveikatos ir geros savijautos receptai?

Ingredientai (1 puodeliui arbatos)

apie 15 gr. imbiero

apie 30 gr. citrinos

virinto vandens

kupinas a. š. medaus

Paruošimas

Imbierą nulupame. Citriną gerai išplauname su soda. Imbierą ir citriną(galite nuluti žievelę, o galite palikti, jei mėgstate šiek tiek kartumo) supjaustome smulkiais kubeliais (arba sutarkuojame per burokinę tarką).

Visada dedu proporcija 1/2. Tai yra viena dalis imbiero ir dvi dalys citrinos. Jei norite aitresnės arbatos – dėkite daugiau imbiero. Mišinį dedame į puodelį ir užpilame virintu vandeniu. SVARBU! Ne ką tik užvirusio, o jau šiek tiek pastovėjusio, tam, kas nesunaikintume geriausių imbiero ir citrinos savybių. Tuomet dar šiek tiek palaukiame ir atvėsus (kai galima ramiai gerti) dedame šaukštą medaus. Geriame, šildomės, sveikstame ir mėgaujamės. Skanaus! Sveikite!

 

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s