Kepti obuoliai su varškės, riešutų ir klevų sirupo įdaru

obuolys

Tiesą pasakius, prisipažinsiu, nesu keptų obuolių mėgėja. Tačiau namuose turėjau nemažai obuolių, kurie pradėjo gesti, todėl reikėjo kažką su jais daryti. Pagalvojau, kodėl gi ne desertą, kurį galėčiau valgyti net vakare?

Nusprendžiau kažko įdėti į vidų. Obuolys… Hm… Žinoma tink varškė, tačiau bus viskas labai minkšta. Riešutai! Žinoma! Pasmulkiname riešutų ir dar saldumo. Medus pabodęs derinys, o štai klevų sirupas (dabar žinote, kas sukasi gaminančio žmogaus galvoje). Prisiekiu, kai sumaišiau varškę su riešutais ir klevų sirupu… Negalėjau patikėti, jog atradau varškės skonį, kurią perku lidle (indelis kainuoja virš euro). Tai buvo viena tų dienų, kai net apsidžiaugi, jog obuoliai genda. Kitą dieną net tiesiog susimaišiau šio įdaro ir dėjau į blyną, ir, prisipažinsiu, valgiau tiesiog be nieko. 

Tačiau apie obuolius, net aš, kuriai kepti obuoliai nėra itin mėgstami, valgiau su pasimėgavimu ir net pirmą kartą gyvenime apgavau savo vaikiną, jog desertas nepavyko, jog daugiau liktų man. Hehehe. Deja nepavyko, jis paragavo ir susidėjo viską, kas buvo likę kepimo inde.

Ingredientai (5 įdarytiems obuoliams)

5 vidutinio dydžio arba dideli obuoliai

100 gr. varškės (naudojau liesą)

10 migdolo (arba kitų riešutų)

2 v. š. klevų sirupo

Paruošimas

  1. Įjungiame orkaitę, jog įkaistų iki 200 laipsnių.
  2. Obuolius gerai ištriname  su soda, nuplauname vandeniu. Su bulvių skustuku išpjauname obuolių vidurį. Pasižiūrime, jog tikrai neliktų sėklyčių ir jų kietų apvalkalų.
  3. Sumaišome varškę, sulkintus migdolus ir klevų sirupą.
  4. Į obuolius dedame varškės masę.                                                       obuoliukai3
  5. Pašauname į orkaitę ir kepame apie pusvalandį (po 20 min patikrinkite su pagaliuku ar šakute, obuolys turi būti visai minkštas). Neperkepkite, nes obuoliai gali orkaitėje sprogti. Man vieną kartą taip buvo, teko šveisti visą orkaitę. Skanaus! Valgyti galim apasipylus dar šiek tiek klevų sirupo arba su ledais.obuolys5

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s