Kaimiški mieliniai blynai

mieliniai3

Prisipažinsiu – anksčiau mielių bijojau. Visuomet kankindavo mintis, jog įdėsiu per daug arba per mažai, jog tešla neiškils arba jausiu vien mielių skonį. O iškepti mielinius blynus atrodė misija neįmanoma, nes nuolat pritraukdavo aliejaus, o viduje likdavo neiškepę. Bet tik ne pas mamą… Jos mieliniai blynai – patys gardžiausi. Ji ne tik juos apkepa keptuvėje, bet dar įmeta į orkaitę. Jie būna saldūs, purūs, mikšti ir visuomet pilnai iškepę. Mamai tokius blynus kaime kepdavo močiutė ir apkepdavo krosnyje.

O užėjus į laiptinę, jau iškart galėdavai pasakyti, jog mama kepa blynus, nes tą kvapą pažinojai iki sąmonės gelmių – kaip busimos palaimos skrandžiui kvapą.

Dabar, kai gyvenu atskirai, supratau, jog pats laikas man pačiai išmokti kepti tuos blynus, dar iki to laiko, kol nėra vaikų ir turėdama marias laiko galiu išmokti juos kepti kaip mano mama.

Tiesa, orkaitėje jų pabaigti kepti dar neišmokau, tačiau pagaliau įveikiau mielinių blynų tešlą (kuri pasirodė ne tokia jau ir baisi) ir iškepiau kalną blynelių, kuriuos vyras įvertino tikrai teigiamai.

Jie buvo minkšti, purūs ir visai nepritraukė aliejaus. Gana greitai iškepė, svarbiausia padaryti nedidelę kaitrą ir su kantrybe ir meile kepti blynus, ne kartą pavarčius. O iš keptuvės dėti ant popierinio rankšluosčio, jog nuvarvėtų aliejus.

Tešla pakyla greitai, mažiau nei per valandą, jei laikysite šiltai. Galite pasigaminti iš vakaro ir pastatyti į šaldytuvą, taip pat pakils ir ryte galėsite kepti blynus.

Dar svarbus momentas, kai jau radiatoriai nebešildo, o tešlą norite pakildinti šiltai – arbatinuke užvirinkite vandens, įpilkite į puodą, leiskite šiek tiek pastovėti, kol gaminsite tešlą ir tuomet tešlos dubenį dėkite ant puodo. Svarbu, jog indo dugnas nesiliestų su vandeniu, o vanduo nebūtų verdantis. Tešla pakils greitai, be jokių sunkumų.

Dar vienas svarbus dalykas – mielės. Jos turi būti šviežios, tuomet tešla tikrai pakils. Arba naudokite sausas, bet tuomet tris kartus mažesnį kiekį nei šviežių. Taip pat ant mielių pilkite tik šiltą, bet ne karštą pieną, nes kitaip nugesinsite mieles ir jos nepakils.
Na regis viskas. Papasakojau apie mielinius blynus viską, ką sužinojau pati. Dabar jums tikrai pavyks iškepti gardžius, kaimiškus mielinius blynus.
Ingredientai
25 gr. šviežių mielių
2-3 v. š. cukraus
500 ml. šilto pieno
žiupsnelis druskos
2 suplakti kiaušiniai
speltos arba paprastų kvietinių miltų, jog tešla taptų grietinės tirštumo
aliejaus kepimui
*galima dėti saują mirkytų razinų arba spanguolių
Paruošimas

  1. Mieles sutriname su cukrumi. Užpilame šiltą pieną – išmaišome.
  2. Išplakame du kiaušinius, pilame į mielių masę. Gerai išmaišome. Beriame druską.
  3. Beriame miltus ir maišome, kol tešla taps grietinės tirštumo. Nepadauginkite miltų, nes blynai bus kieti.
  4. Į puodą įpilame verdančio vandens.
  5. Tešlą uždengiame rankšluosčiu, pastatome ant puodo ir paliekame valandai pakilti. Arba į šaldytuvą pernakt.
  6. Tešlą dedame tik į įkaitusią keptuvę su aliejumi. Kepame iš abiejų pusių ant mažos ugnies, kol taps auksinės spalvos ir kelis kartus pavartome.
  7. Iškepusius dedame ant popierinio rankšluosčio, jog nuvarvėtų.
  8. Skanaus!

mieliniai5

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s