Kreminis rabarbarų ir bananų pyragas

cofRabarbarai! Kai jų derlius sode bręsta, taip ir niežti pirštus, kuo greičiau vieną kitą stiebą nusiskinti. Ar su cukrumi,kaip vaikystėje, sukramsnoti, o dar geriau – pyragą iškepti. Šiemet rabarbarų derlius kaip niekad ankstyvas (o gal tik man taip atrodo?), todėl čiupau sekmadienio rytą neiškentusi peilį ir seną metalinį dubelį ir tiesiu taikymu į lysves. O čia – rabarbarų krūmas, aukštais stiebais besikeliantis į dangų.

Jei kam įdomu rabarbarų mūsų soduose ir daržuose atsiradimo istorija, tai ji, sakyčiau miglota. Vieni šaltiniai teigia, jog augunami jie buvo Kinijoje, kiti, jog atvežė į Europą vienuoliai iš Indijos. Tačiau vieningai sutariama, jog atkeliavo jie XVIII amžiaus viduryje ir dabar jų galime rasti kiekviename sode ar darže.

Patys rabarbarai yra naudingas augalas ypač tiems, kurių racione trūkta vaisių ir uogų (o net vėlyvą pavasarį jų trūksta tikrai ne vienam), nes juose gausu mineralinių medžiagų: geležies, fosforo, kalcio ir magnio. O pastarojo ypač reikia tiems, kurie sportuoja, laikosi dietos, nes skatina medžiagų apykaitą bei stiprina raumenų funkcijas.

Iš rabarbarų gaminama tikrai nemažai patiekalų ir gėrimų: kompotai, uogienės, kisieliai, padažai, želė, valgomi žali,  tačiau man gardžiausias yra – rabarbarų pyragas.

Saldžiarūgštis, kreminės konsistencijos su traškia plutele… Net sielė nutyso prisiminus gardų kąsnelį, kurio, beje, iš tiesų suvalgiau tik kąsnelį, nes šis pyragas buvo greitai sudorotas.

Žinau nemažai receptų klasikinio, biskvitinio rabarbarų pyrago ir jie yra klasika. Bet juk kartais norisi ko nors įdomaus? O štai rūgštūs rabarbarai ir saldūs bananai, aplieti švelniu kremu… Jei mėgstate rabarbarus – tiesiog siūlau išbandyti.

 

Ingredientai (24 cm apvali silikonimė forma)

Rabarbarų įdaras:

5 vidutinio dydžio rabarbarų kotai

5 v. š. cukraus (geriau rudojo)

žiupsnelis druskos

2 didesnis bananai

Trapi tešla:

150 gr. kambario temperatūros sviesto

miltų (tiek, jog sutrynus su sviestu gautųsi lyg šlapias smėlis)

žiupsnelis druskos

kiaušinis

Kremas:

1 kiaušinis

4 v. š. grietinės

4 v. š. cukraus

Paruošimas

  1. Įjungiame orkaitę, jog įkaistų iki 200 laipsnių.
  2. Nulupame rabarbarus. Supjaustome nedideliais griežinėliais. Dedame į įkaitintą keptuvę, apiberiame cukrumi (dedame žiupsnelį druskos), išmaišome ir taip kepame keletą minučių.
  3. Tuo metu sviestą sutriname su miltais ir žiupsneliu druskos. Dedame kiaušinį ir išminkome iki tešlos, kurią galima kočioti konsistencijos. Iškočiojame tešlą ir dedame į kepimo formą. Jei ji ne silikoninė, prieš tai formą patepame sviestu.
  4. Vėl pamaišome rabarbarus.
  5. Pasigaminame kremą. Suplakame visus kremui skirtus produktus.
  6. Į kepimo formą, išklota tešla, dedame karamelinius rabarbarus. Ant viršaus supjaustome bananus ir pilame kremą.
  7. Šauname į orkaitę ir kepame apie 30 minučių.
  8. Iš formos geriausia išimti jau pilnai atvėsusį. Todėl iškepusį siūlyčiau ištraukti padėti atvėsti. Skanaus!davdav
Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s