Naminiai kibinai su kiauliena ir kitos užkandžių idėjos iškylai gamtoje

Vasara toks metas, kai norisi išlėkti iš namų, kai tik tam pasitaiko proga. Dar geriau, jei yra galimybė kur nors papramogauti ir, pavyzdžiui, naktį praleisti palapinėje. Nors uodai tikrai nėra tai, kas džiugina, bet jų dūzgimas man daug mielesnis, nei rytinis automobilių gausmas po langais. 

O kur dar vakarienė su ant laužo gamintais skanumynais, o ryte… Valgai sau ant ežero ar upės kranto ir taip gera, atrodo, tik čia šiuo metu ir norėtum būti.

Vis dėlto, vienas galvos skausmas, planuojat tokias išvykas yra. Na ką gi čia pasigaminus, kad galima būtų valgyti ne tik pirmą, bet ir antrą dieną. Tai turėtų būti greitai negendantis, lengvai pervežamas maistas, kurį galėtum patogiai valgyti ir be įrankių. 

Tokiu atveju mane dažnai gelbėja mini piciukai, kurie skanūs ir šalti, be to tinka ir patinka visiems. Siūlai nepagailėti laiko ir pasigaminti namini pomidorų padažą, kuris tik ne tik prie šių piciukų, bet ir prie kitų mėsinių užkandžių.

Taip pat geriausias draugas, ypač tiems, kas nori pagaminti greitai ir skaniai, yra šaldyta sluoksniuota tešla, į kurią įsukti galima tiek dešrelę, tiek krabų lazdelę, o galima pasigaminti ir mini pyragėlių su džemu ar karamelizuotais obuoliais, žodžiu – laisvė jūsų fantazijai.

Vegetarams ir veganams taip pat yra išeitis – pagerinti falafeliai, kuriuos galima valgyti šaltus, be to, nebijoti, jog jie suges. Prie jų tobulas padažas prie užkandžių.

Dar viena išeitis, be to, beproto skani – naminiai kibinai. Juos galima valgyti ir karštus ir šaltus, lengva gabentis su savimi ir taip pat sunku išlaikyti, jei kas pamato, kas jūsų krepšelyje.

Tešlos receptą pasiskolinai iš Beatos recepto, o štai mėsytę, sultingą įdarą, pasigaminau pagal mamos. Tik jos kibinų įdaras būna toks minkštas, sultingas… Eh, net dabar pagalvojus seilė nutyso!

Aš tradiciškai gaminau kibinus su kiaulienos įdaru, tačiau galima naudoti ir vištieną. Vis laukiu progos išbandyti sūrio ir špinatų įdarą, bet čia jau kita istorija.

Įdarui rinkitės ne pačią liesiausią mėsytę, geriau susimalti patiems, bet galima pirkti ir faršą. Didžiausia paslaptis yra pro burokinę tarką įtarkuojami svogūnai ir… sultinys! Taip, sultinys, kuris įmašomas į mėsytę. Būtent dėl jo įdaras minkštas, sultingas, o aplink gardus mėsytės sultinukas.

Tešla, pagal Beatos receptą išėjo, trapi, bet ne minkšta. Žodžiu, kaip tik tokiems traškiems, lyg sluoksniuotoje tešloje kibinams.

22 dideliems kibinams reikia:

400 gr. sviesto ar kepinių margarino

700 gr. miltų

300 ml. grietinės

2 kiaušiniai

žiupsnelis druskos

1 kiaušinio aptepimui

Mėsos įdarui:

1 kg kiaulienos faršo

didelis svogūnas

druska, pipirai

pusė sultinio kubelio (kiaulienos ar jautienos) ir 50 ml verdančio vandens

Paruošimas:

  1. Tešlai sviestą su miltais sutrinti pirštais iki biraus smėlio. Dėti kiaušinius, grietinę, druską. Viską išminkyti iki vienalytės masės. Turi nebekibti prie pirštu, tačiau likti tokia “drėgnesnė”. Dedame valandai į šaldytuvą.
  2. Sultinio kubelį užpilame verdančiu vandeniu, išmaišome ir leidžiame atvėsti. Į faršą dedame  druskos, pipirų NEPAGAILIME. Per burokinę tarką įtarkuojame visą svogūną. Išmaišome gerai masę. Pilame sultinį, permaišome ir leidžiame pastovėti.
  3. Įjungiame orkaitę, jog ikaistų iki 180 laipsnių.
  4. Ištraukus tešlą suskirstome ją į vienodus gabaliukus. Iškočiojame į vienodo dydžio apskritimus. Dedame į vidurį įdaro. Susukame ir dedame ant skardos išklotos kepimo popieriumi ar silikoniniu kilimėliu. 
  5. Aptepame kiaušinio plakiniu ir šauname į jau įkaitusią orkaitę. Kepame 20-25 minutes. Skanaus!kibinai2

 

 

 

 

 

 

 

 

One thought on “Naminiai kibinai su kiauliena ir kitos užkandžių idėjos iškylai gamtoje

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s