Viščiukas marinuotas su čiobreliais

Vienas iš greitų būdų pavalgidinti visą šeimą ir nestovėti prie puodų pusdienį – iš vakaro užmarinuoti viščiuką, o kitą dieną jį pašauti į orkaitę. Vuolia! Po valandos ant stalo garuoja karšta vakarienė ar sotūs pietūs.

Kuo dar geras keptas viščiukas? Jo likučius galima panaudoti ne tik greitai pasišildžius, bet, pavyzdžiui, įdėjus į salotas arba vietoj kumpio ant sumuštinio. Žodžiu, tai produktas,  kuris niekada nekeliau į šiukšliadėžę, nes vis kitaip patiekiant jį galima valgyti net penkias dienas (aš tai jau tikrai žinau!).

Mano mama visuomet viščiuką marinuoja su druska, pipirais, česnaku ir kmynais. Tokie pietūs man visuomet buvo išties maloni staigmena, tačiau aš šį receptą dar šiek tiek patobulinau. Vištiena tikrai dera su čiobreliais, o citrinos rūgštelė minkština mėsytę. Todėl iškepus, vištiena minkšta, drėgna ir sultinga. O jau kvapnumas… Išbandykite patys!

Ingredientai

1,2 – 1,4 kg viščiukas brioleris

pagal skonį druskos, pipirų

v. š. kmynų (galima dėti maltų)

4-5 skiltelės česnako

3 v. š. smulkintų čiobrelių

1 citrinos sultys

Paruošimas

  1. Viščiuką marinuojame iš vakaro. Nuplauname ir nusausiname. Apiberiame druska, pipirais, kmynais. Užspaudžiame ant viršaus česnako, beriame čiobrelius ir išspaudžiame citrinos sultis. Visu mišiniu gerai ištriname viščiuką. Statome į šaldytuvą per naktį.
  2. Kitą dieną kepame 200 laipsnių orkaitėje apie 45 minutes. Aš aplink dar pabarstau bulvių, sumaišytų su druska, pipirais ir česnakais. Skanaus!viščiukas

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s